Äravõetavad lahendused

Äravõetavad proteetilised lahendused pakuvad kasutajale paindlikkust ja mugavust, võimaldades proteesi eemaldamist vastavalt vajadusele. See võimaldab teostada korralikku puhastust ja hooldust, tagades proteesi pikaajalise kasutamise ja parema hügieeni.

Äravõetavate proteeside eluiga on ligikaudu kolm aastat. Selline lahendus on kiiresti ja lihtsalt tehtav, kuid sobib pigem ajutise lahendusena. Äravõetava proteesi miinuseks on vähene mälumisefektiivsus.

Proteesitüübid saab laiemalt jagada kaheks suureks rühmaks: äravõetavad proteesid ja implantaatidele või oma hammastele fikseeritud proteesid.

Lisaks on võimalik valmistada kombineeritud proteese, kus vaid teatud osa proteesist on eemaldatav. Osaline plaatprotees. Osaline plaatprotees on mõeldud nendele patsientidele, kellel on puudu vaid mõned hambad.

Plaatprotees fikseerub nii oma hammastele kui ka limaskestale ja on äravõetav. Antud lahendus taastab osaliselt mälumisfunktsiooni ja parandab ka esteetikat. Proteesil on akrüülist karkass ja metallist klambrid. Ülakaare proteesi baas kinnitub ka suulaele, mis võib patsiendile ebamugav olla.

Totaalprotees on mõeldud täieliku hambutuse raviks. Totaalprotees on tehtud akrüülist ja asendab kõiki puuduvaid hambaid ja toetab huuli, visuaalselt parandab näokõrgust ja näoprofiili, mille tagajärjel drastiliselt muutub patsiendi välimus ja esteetik. Puudusteks on proteesi suurus ja ainult osaline mälumisfunktsiooni taastamine. Tugibüügelprotees

Tugibüügelprotees on metallkarkassiga protees, mis kinnitub hästi allesjäänud hammastele. Metallkarkass parandab proteesi vastupidavust tänu millele proteedu eluiga pikeneb. Äravõetavate proteeside hulgast on tugibüügelprotees kõige stabiilsem ja patsiendile mugavaim. Tänu tugevale karkassile protees ei ole nii massiivne ja sellega harjumine on tunduvalt kergem.

Proteesi valmistamine nõuab suurt täpsust ja ei sobi patsientidele, kellel on suus liikuvad hambad.