Fikseeritud lahendused

Kinnitatud proteetilised lahendused pakuvad stabiilset ja kindlat kinnitusviisi, mis suurendab proteesi kasutusmugavust ja toimivust. Kinnitamine võimaldab paremat jõuülekannet ja kontrolli proteesi üle, mis on eriti oluline aktiivsel liikumisel.

Fikseeritud lahenduste eluiga algab viiest aastast. Korraliku suuhügieeni puhul püsib fikseeritud lahendus väga kaua. Fikseeritud protees on patsiendile mugav ja taastab suurepärast mälumisfunktsiooni.

Pakume erinevaid proteetilisi lahendusi ja hambaravi

Kroonid ja sillad

Hambakrooniga hammaste taastamine on vajalik ulatuslike kahjustustega ja/või suurte täidistega hammastele, kus täidis on nii suur, et ei suuda täita oma funktsiooni korrektselt. Meie kliinikus on võimalik teha nii keraamilist, tsirkoonium kui ka metallokeraamilist krooni. Igal materjalil on omad eelised ja arst valib teile kõige parema lahenduse. Hambakroon taastab maksimaalselt oma hamba funktsiooni ja esteetikat. Tehiskrooni tehakse oma allesjäänud hambale ning fikseeritakse kõvasti kinni.

Sildprotees on oma hammastele fikseeritud protees, mis on tehnoloogia poolest väga sarnane hammaste kroonimisega. Proteesiga on võimalik taastada lisaks kahjustunud hambakoele puuduvaid vahehambaid. Sild toetub naaberhammastele ning puuduv hammas asendatakse vahelüliga, mis on esteetiliselt väga sarnane oma hambaga. Kuna antud lahenduse puhul peavad tugihambad palju koormust kandma, siis sellise proteesiga on võimalik taastada ainult mõned puuduvad hambad.

Implantaadid

Implantaat ehk tavakeeles “kruviga hammas” on proteetiline lahendus, mis sobib ideaalselt üksiku puuduva hamba asendamiseks. Implantaadi (kruvi) asetamine on kirurgiline protseduur, mille käigus fikseeritakse implantaat luu sisse. Peale implantaadi luustumist tehakse implantaadikroon, mis taastab puuduva hamba funktsiooni. Antud protees on biomehaanika poolest sarnane oma hambaga ning hea suuhügieeni korral võib püsida suus väga kaua.

Implantaatidele fikseeritud lahendused

Implantaatidele fikseeritud protees on mõeldud patsiendile, kellele on tähtis maksimaalne esteetika ja funktsionaalsus. Antud lahendus on hea nii üksiku, mitme kui ka terve hambakaare taastamiseks fikseeritud proteesiga. Proteesid fikseeruvad implantaatidele ja patsient ei saa neid iseseisvalt suust ära eemaldada.

Kombineeritud proteesid

Kombineeritud protees koosneb mitmest elemendist. Üks proteesi osa on suust mitte eemaldatav ja teine on äravõetav. Antud protees on hea lahendus nendele, kes soovivad päästa võimalikult palju oma hambaid ja saada stabiilse ja püsiva proteesi mitmeks aastaks.